Strona główna Oferta Rehabilitacja Reiki Galeria Kontakt

Reiki

To co się dzieje wewnątrz nas, będzie tworzyć to, co się dzieje na zewnątrz.

Reiki to system uzdrawiania energetycznego który stanowi skuteczną i sprawdzoną metodę stymulowania rozwoju duchowego, panowania nad umysłem i przede wszystkim uzdrawiania i wspomagania leczenia.

Reiki - boska energia - przenika wszystko. Jest energią, siłą, która sprawia że wody krążą w przyrodzie, z nasion wyrastają drzewa i kwiaty, rodzą się ludzie i zwierzęta. To moc która obdarza życiem i witalnością.

Osoba, która otrzymała inicjacje Reiki, stała się "kanałem" przepływu energii, otrzymała zdolność przekazywania jej sobie i innym. Przekazana Reiki pobudza procesy samoleczenia tkwiące w każdym człowieku.


Reiki to jedna z form uzdrawiania, która została wynalezionej w 1922 roku przez Japończyka i buddystę, doktora literatury Mikao Usui. Metoda Reiki wykorzystuje różne, połączone ze sobą techniki zwane popularnie uzdrawianiem za pomocą energii płynącej z dłoni i przez zwolenników oraz praktyków uznawana jest jako medycyna komplementarna, alternatywna.

System Metody Reiki klasyfikowany jest również jako medycyna orientalna gdyż początki tej sztuki sięgają Chin oraz Japonii. Techniki w tej metodzie polegają na przekazaniu uniwersalnej energii życia (energia ki) poprzez dłonie.


Energia ta daje możliwość uzdrowienia z przeróżnych chorób fizycznych, duchowych oraz mentalnych. Uzdrowienie daje możliwość doznania całkowitej równowagi duchowej oraz materialnej.

W systemie Reiki, energia postrzegana jest jako absolutna, przepełniająca wszystko oraz wszystkich uzdrawiająca i życiodajna energia. Energia w pełni inteligentna.

Reiki jest przejawem Boga Prawdziwego, Boga Miłości, Pokoju, Dobra.


Normalny człowiek ma małe możliwości posługiwania się tą energią, w większości sytuacji nawet nie jest w stanie jej poczuć. Aby otrzymać możliwość świadomego korzystania z energii, trzeba zostać dostrojonym (przejść inicjację) przez nauczyciela i mistrza Reiki. Podczas seminariów i kursów (osobistych lub na odległość o ile linia przekazu Reiki na to pozwala), integralną częścią szkolenia jest inicjacja. Dostrojenia udziela mistrz, przekazując wiedzę o sztuce uzdrawiania oraz tym, w jaki sposób posługiwać się tą niesamowitą, życiodajną i uzdrawiającą energią.

System ten bazuje na siostrzanych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ajurweda czy medycyna tybetańska, uzdrawianie praniczne), czyli twierdzi, że zdrowie oznacza pełną harmonię zarówno w człowieku (ciele, umyśle i duszy), jak i w jego otoczeniu.
Założenia te mówią, że patologia powstaje w wyniku braku czy też zaburzeniu owej równowagi. Jeśli chodzi o organizm (według medycyny naturalnej ciało ożywiane jest przez nieustanne krążenie energii życia przez specjalne kanały – meridiany), zaburzenie może powstać np. przez zastanie się energii, jej nagromadzenie lub ubytek, lub zablokowanie nadi. Takie patologie energetyczne powstają przez niezrównoważony przepływ między poszczególnymi organami lub między ciałem a otoczeniem.

Energia Reiki jest używana zarówno w stosunku do osób, jak i roślin, zwierząt, martwej natury. W społecznościach zachodnich jak tudzież coraz częściej w naszym kraju, w wielu przychodniach prowadzone są zabiegi biomasażu, które połączone są z Metodą Reiki. Służą one poprawie stanu zdrowia pacjentów oraz relaksacji. Zabiegi te przynoszą niesamowite efekty szczególnie jeżeli są wykonywane przez doświadczonych i prawdziwych uzdrowicieli z powołania.


Zastosowanie Metody Reiki

Moc Reiki niweluje problemy na dwa sposoby:
przez pobudzanie organizmu do regeneracji oraz przez usuwanie blokad energetycznych w czakrach i nadi.

Osoba uzdrawiająca, pobiera energię przez czakrę korony (sahastrara), a oddaje pacjentowi przez czakramy znajdujące się na wewnętrznej stronie dłoni oraz palców. W tym celu stosuje się nakładanie dłoni na ustalone punkty na ciele pacjenta. Praktyk Reiki może odczuwać moc i przepływ energii jako umiejscowione uczucie chłodu, nacisku lub gęsiej skórki. Rodzaj różnych odczuć zależy zarówno od praktykowanej techniki wykorzystanej przez praktyka jak i od rodzaju choroby występującej u pacjenta.
Stosuje się także, w niektórych technikach, przekazywanie Reiki w inny sposób - przekazywanie energii na dystans bądź za pomocą odpowiedniego oddechu oraz medytacji i inwokacji (działa się tak głównie względem pacjenta, do którego Osoba uzdrawiająca nie potrafi dotrzeć).

Wyobraź sobie, że wracając po męczącym dniu pracy przykładasz do swojego ciała dłonie i w ciągu kilku minut wpadasz w stan głębokiego relaksu i odprężenia, a wszystkie stresy znikają. Wyobraź sobie, że cierpiąc na bóle głowy, przykładasz do niej dłonie, a wkrótce ból znika. Wyobraź sobie, że dręczą Cię wspomnienia z przeszłości, które możesz uzdrowić własnym dotykiem. Jeśli przyznasz, że to ciekawa koncepcja, to warto, byś zaznajomił się z Reiki – metodą naturalnego uzdrawiania przez dotyk.


Z Reiki uzdrawiać można:

  • Choroby fizyczne – bóle, przeziębienia, choroby przewlekłe, Reiki dobrze wspomaga proces ich leczenia i warto, obok klasycznych terapii, korzystać ze wsparcia reikowców w tym zakresie.

  • Problemy emocjonalne – lęki, złe wspomnienia, złe doświadczenia, błędne przekonania, na przykład finansowe, potrafią skutecznie blokować Twoje wysiłki związane z manifestacją wspaniałego życia. Reiki pomaga w uzdrawianiu tego typu “wzorców”, przez co życie z biegiem czasu zmienia się na lepsze.

  • Problemy duchowe – złe praktyki czy niekorzystne dla Ciebie ścieżki zostaną Ci uświadomione dzięki Reiki, byś mógł podejmować świadome i rozsądne, a przede wszystkim korzystne dla siebie decyzje odnośnie Twojego rozwoju wewnętrznego.

Dziś, Reiki praktykują setki tysięcy, o ile już nie miliony praktyków z całego świata, a są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów, różnych grup społecznych i różnych religii.

Mało kto w Polsce wie, iż Reiki z powodzeniem zostało wprowadzone do szpitali i placówek medycznych, głównie w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

Nie tylko organizuje się specjalne kursy dla lekarzy i pielęgniarek, ale coraz częściej Reiki jest włączane do ogólnego programu opieki medycznej w placówkach zdrowotnych. Nad Reiki prowadzi się również badania naukowe, które coraz częściej wskazują na skuteczność działania tej metody uzdrawiania energetycznego.


Reiki, kiedy przepływa przez ciało, w myśl medycyny chińskiej, powoli rozpuszcza blokady i złogi energetyczne, które blokują naturalny przepływ energii życiowych w organizmie. Im mniej takich złogów energetycznych, tym łatwiej energii płynąć – to zaś przekłada się na lepsze zdrowie i lepsze samopoczucie, zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Siła Reiki tkwi w subtelności działania tej metody.

Certyfikaty

FENIKS mgr Karina Czerwińska